گوگل ادز یا سئو ؟ کدام برای سایت ما بهتر است؟


هر متخصص بازاریابی دیجیتالی از قبل می‌داند که حتی بهترین محصولات و خدمات در جهان، خودشان به فروش نمی‌رسند! در واقع فروش محصولات و خدمات هر کسب‌وکاری، در گرو یافتن افرادی است که به‌ دنبال خرید آن‌ها هستند و به کمک نیاز دارند. اینجاست که راه‌حل‌های آزمایش‌شده و واقعی مانند سئو و گوگل ادز وارد می‌شوند. مسلما سوالی که در اینجا برای همه پیش می‌آید، این است که تفاوت گوگل ادز یا سئو در چیست و از کدامیک باید برای کسب‌وکارها استفاده کرد؟

مقایسه سئو و گوگل ادز یک کار کاملا چالش‌برانگیز است؛ چرا‌که اگرچه این دو ابزار، اهداف مشابهی دارند، اما بسیار هم متفاوت هستند. در واقع، تلاش برای مقایسه این دو مورد، چیزی شبیه به تلاش برای مقایسه سیب با پرتقال است! سئو به یک استراتژی بازاریابی بلندمدت می‌گویند که برای شبکه‌ای قابل اعتماد از مشتریان و ایجاد مشتریان وفادار، واقعا ضروری است. گوگل ادز بخشی از یک استراتژی سئوی بزرگ‌تر است؛ بخشی اختیاری اما ارزشمند که خصوصا می‌تواند برای ایجاد ترافیک به‌موقع و سریع بسیار مفید باشد. اصلا بگذارید برخی از تفاوت‌های مهم این دو را، به‌تفکیک بررسی کنیم که درکشان برای شما هم راحت‌تر باشد.

  1. گوگل ادز یک تبلیغات پولی در سراسر جهان است؛ در حالی که سئو به کار مداوم، اصلاح و حفظ و بهبود، بدون پرداخت هزینه اشاره دارد.
  2. رسیدن به نتایج واقعی از طریق استراتژی‌های سئو، ممکن است هفته‌ها یا ماه‌ها طول بکشد؛ در حالی که گوگل ادز می‌تواند ترافیک تقریبا آنی را به همراه داشته باشد.
  3. تبلیغات گوگل به‌عنوان یک ابزار بازاریابی، می‌توانند به دلخواه شما، در یک زمان خاص مورد استفاده قرار گیرند یا قرار نگیرند؛ در حالی که سئو، نتایج ارگانیک ثابتی را در درازمدت ارائه می‌دهد.
  4. برای اینکه استراتژی‌های سئو بهترین کارایی خود را داشته باشند، باید مجموعه‌ای کوچک‌تر و محدود از کلمات کلیدی و عبارات کلیدی طولانی را در یک زمان هدف قرار دهند؛ در حالی که برای تعداد هدف‌گیری از طریق گوگل ادز، محدودیت‌های سختی وجود ندارد.

پس یادتان نرود که به گوگل ادز،  به‌عنوان راهی برای تبلیغ رویدادهای حساس به زمان، تبلیغ محصولات خاص و ارائه هجوم سریع ترافیک در صورت نیاز، فکر کنید. برعکس، سئو، مثل انجام یک بازی طولانی و اثربخش است. نتیجه این بازی، ایجاد اعتماد و جذب مخاطبان وفاداری است که برای مدت نامحدودی در برند شما باقی خواهند ماند.

دیدگاهتان را بنویسید