گوگل فیلتر «وب» را اضافه می کند تا فقط پیوندهای مبتنی بر متن را در نتایج جستجوی Google نشان دهد


گوگل در حال راه اندازی یک فیلتر جستجوی جدید است تا تنها پیوندهای مبتنی بر متن را در نتایج جستجو نشان دهد. این فیلتر «وب» نام دارد و با کلیک کردن روی آن، تصاویر، ویدیوها یا سایر اشکال نتایج جستجو حذف می شود و فقط پیوندهای آبی کلاسیک در نتایج جستجو نشان داده می شود.

فیلتر وب می توانید فیلتر وب را در کنار فیلترهای دیگر در منو پیدا کنید، گاهی اوقات به این معنی است که در همان خط فیلتر ویدیو، فیلتر اخبار و غیره قرار دارد. و گاهی اوقات به این معنی است که در زیر منوی “بیشتر” قرار دارد.

در اینجا اسکرین شات هایی وجود دارد که گوگل در آنها پست کرده است ایکس:

بیشتر. دنی سالیوان، رابط جستجوی گوگل نوشت“از زمانی که به Google پیوستم، فقط پسری بودم که در مقابل گروه جستجو ایستاده و از آن می‌خواهد که فیلتر وب را دوست داشته باشد. از رسیدن آن بسیار خوشحالم – به تیم سخت کوش این پروژه تبریک می گویم که با تلاش خود آن را به واقعیت تبدیل کردند!

«ما یک فیلتر جدید «وب» راه‌اندازی کرده‌ایم که فقط پیوندهای مبتنی بر متن را نشان می‌دهد، درست مانند فیلتری که ممکن است برای نمایش انواع دیگر نتایج، مانند تصاویر یا ویدیوها، انجام دهید. این فیلتر در بالای صفحه نتایج در کنار فیلترهای دیگر یا به عنوان بخشی از گزینه “بیشتر” ظاهر می شود و امروز و فردا در سطح جهانی منتشر می شود. ما این را پس از شنیدن برخی از مواقعی که ترجیح می‌دهند فقط پیوندهای صفحات وب را در نتایج جستجوی خود ببینند، اضافه کرده‌ایم، مثلاً اگر به دنبال اسناد متنی با فرم طولانی‌تر هستند، با استفاده از دستگاهی با اینترنت محدود. دسترسی، یا کسانی که فقط نتایج مبتنی بر متن را ترجیح می دهند که جدا از ویژگی های جستجو نشان داده شوند. اگر در آن گروه هستید، لذت ببرید!»

گوگل این مورد را در قالب «نتایج وب» در فوریه سال جاری آزمایش کرد.

چرا ما اهمیت می دهیم. اکنون اگر می‌خواهید انجمن‌ها، ویدیوها، اخبار، تصاویر یا سایر اشکال نتایج جستجو را حذف کنید، می‌توانید. شما فقط می توانید بر اساس پیوندهای متنی فیلتر کنید و به روزهای جستجوی جهانی قبل از 2007 بازگردید.