15 مورد از بهترین روش های سئو که هر صاحب وب سایت باید بداند


5- سرعت لود سایت را افزایش دهید

سرعت بارگذاری صفحه شما، به خصوص در دستگاه تلفن همراه، برای گوگل بسیار مهم است و تاثیر مستقیمی بر رتبه گوگل شما دارد. آیا متوجه شده اید که سایت هایی که در صفحه اول گوگل رتبه بندی می کنند سریعتر بارگذاری می شوند؟ پس واضح است که بهبود سرعت بارگذاری سایت بهترین روش برای سئو سایت شماست.

برای اندازه گیری سرعت بارگذاری فعلی سایت خود در موبایل و دسکتاپ، می توانید از ابزار PageSpeed ​​Insights خود گوگل استفاده کنید. ابتدا آدرس صفحه خود را وارد کرده و سپس روی دکمه Analyze کلیک کنید.

پس از تجزیه و تحلیل، این ابزار یک گزارش کلی از وضعیت وب سایت شما و راه های پیشنهادی برای بهبود آن به شما ارائه می دهد. چه چیزی بهتر از این؟

برای بررسی دقیق تر سرعت بارگذاری سایت خود می توانید از ابزار Site Checker استفاده کنید. اگر قبلاً با آن کار نکرده اید، ابتدا یک پروژه جدید ایجاد کنید. بعد از وسط صفحه، تب Site Performance را پیدا کرده و روی دکمه View Details کلیک کنید.

شما می توانید تمام خطاها و هشدارهای وب سایت خود را در برگه Performance Issues مشاهده کنید.

این گزارش مشکلاتی را که مانع از بارگذاری سریع سایت شما می شود را نشان می دهد. با کلیک بر روی #مسائل هر مشکل و نحوه حل آن را توضیح می دهد. با این کار لیستی از URL ها و زمان بارگذاری آنها به شما ارائه می شود.

وب سایت دیگری که به شما کمک می کند سرعت بارگذاری سایت خود را به دقت بررسی کنید WebPageTest.org است.

این 3 ابزار به شما کمک می کند تا مشکلات سرعت بارگذاری سایت خود را بررسی کنید. اما ما هنوز یک چک لیست برای شما داریم! نکات اضافی را برای بهبود سرعت بارگذاری سایت در نظر داشته باشید:

  • فشرده سازی تصویر سایت؛
  • از هاست های بهتر استفاده کنید.
  • کاهش حجم فایل صفحه وب؛
  • اسکریپت های غیر ضروری شخص ثالث را حذف کنید.

البته می توانید با ابزاری مانند BuiltWith.com تمام اسکریپت های شخص ثالث را در سایت خود مشاهده کرده و موارد غیر ضروری را حذف کنید.

پس تمام نکات مهمی که تا الان گفتیم را یادداشت کنید. البته لیست ما هنوز کامل نیست! با ما همراه باشید تا لیست بهترین روش های سئو سایت را با انرژی زیاد ادامه دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید