20٪ از CMOs برای سرمایه گذاری کمتر در جستجوی پولی، SEO در سال جاری


علیرغم اخبار مداوم در مورد اخراج کارکنان و سخت‌تر شدن بودجه‌های بازاریابی، خبرهای خوبی در این اقتصاد نامطمئن وجود دارد: اکثر بودجه‌های سئو و تبلیغات جستجو در سال 2023 امن به نظر می‌رسند. این طبق آخرین نظرسنجی CMO Spend and Strategy Gartner است.

در حالی که این گزارش بر این واقعیت تأکید می‌کند که تبلیغات جستجوی پولی و سئو از جمله کانال‌هایی هستند که احتمالاً در سال 2023 سرمایه‌گذاری را کاهش می‌دهند، بیایید به اعداد و ارقام نگاه کنیم.

جستجوی تبلیغات به طور کلی 74٪ از CMOها گفتند که قصد دارند یا افزایش (40٪) یا حفظ (34٪) سرمایه گذاری در این کانال را داشته باشند. این باعث می‌شود 26 درصد از CMOها سرمایه‌گذاری خود را در جستجوی پولی کاهش دهند.

سئو. در همین حال، 80٪ از CMOها گفتند که قصد دارند در سال 2023 بودجه SEO خود را افزایش دهند (46٪) یا (34٪) را حفظ کنند. 20٪ باقیمانده از CMOها قصد دارند سرمایه گذاری در سئو خود را در سال جاری کاهش دهند.

تبلیغات اجتماعی و فراتر از آن با کمال تعجب، 53 درصد از CMOها برای سرمایه گذاری بیشتر در تبلیغات اجتماعی برنامه ریزی کردند، در حالی که 14 درصد در حال کاهش سرمایه گذاری هستند. دو دسته دیگر که می توانند انتظار بودجه بیشتری در سال 2023 داشته باشند: تبلیغات ویدیویی دیجیتال و بازاریابی تأثیرگذار.

این نمودار کامل از گارتنر است:

منبع: گارتنر 2023 CMO Spend and Strategy Survey

چرا ما اهمیت می دهیم. جستجوی ارگانیک و پولی دو کانال بازاریابی اثبات شده هستند که می توانند باعث دیده شدن، آگاهی از برند، سرنخ ها، درآمد، سود و موارد دیگر برای برندها شوند. اگر در جستجو سرمایه گذاری نمی کنید، به طور بالقوه پول را از روی میز خود حذف می کنید.

تو عمیق تر SEO در مقابل PPC: تفاوت ها، مزایا، معایب و یک رویکرد یکپارچه

مشکلات بودجه بودجه بازاریابی ثابت است – و 71٪ از CMO ها معتقدند که بودجه لازم برای اجرای موفقیت آمیز استراتژی های امسال را ندارند. بنابراین برای CMO ها مهم است که تصمیمات هوشمندانه ای در مورد محل خرج کردن بودجه خود بگیرند.

در مورد نظرسنجی 410 CMO و رهبر بازاریابی در ماه مارس و آوریل 2023 مورد بررسی قرار گرفتند. پاسخ دهندگان در آمریکای شمالی و اروپا مستقر بودند که نشان دهنده صنایع و اندازه های مختلف شرکت بودند و اکثر آنها درآمد سالانه را بیش از 1 میلیارد دلار گزارش کردند.

دیدگاهتان را بنویسید