5 تا از مجوزهای لازم سایت فروشگاهی که ضروری هستند!


2- درگاه پرداخت اینترنتی

هنگام خرید، شما باید اطلاعات مهمی مانند شماره کارت، رمز دوم، CVV2 و… را وارد کنید. با چه اطمینانی باید چنین اطلاعات مهمی را در اختیار یک سایت و کسب‌وکار بگذارید؟ از کجا مطمئن باشید که مورد حملات فیشینگ قرار نمی‌گیرید؟ اصلا چیزی از فیشینگ می‌دانید؟ برای کسانی که نمی‌دانند فیشینگ چیست، باید بگوییم داستان از این قرار است که برخی از افراد کلاهبردار، ممکن است با استفاده از روش‎هایی، به اطلاعات کارت بانکی شما دسترسی پیدا کنند و از شما کلاهبرداری کنند!

راه مقابله با چنین کلاهبردارانی، داشتن درگاه پرداخت آنلاین است. درگاه پرداخت اینترنتی، دست کلاهبرداران را از سایت و اطلاعات بانکی مشتریان کوتاه می‌کند و به‌عبارتی، تضمینی در راستای حفظ اطلاعات کارت بانکی مشتریان است. باید بدانید 2 نوع درگاه پرداخت آنلاین داریم که عبارتند از:

درگاه پرداخت مستقیم: زمانی شما به درگاه پرداخت مستقیم دسترسی پیدا می‌کنید که پس از دریافت ای‌نماد، به بانک بروید و تمام مدارک و اطلاعات لازم را در اختیارشان بگذارید. این درگاه، بیشتر برای کسب‌وکارهای بزرگ با تعداد تراکنش بالا مناسب است و روند دریافت آن، ممکن است کمی زمان‌بر باشد.

درگاه پرداخت واسط: در این حالت، شما با شرکتی معتبر قرارداد می‌بندید تا واسط شما و بانک باشد. عملکرد آن به این صورت است که پول ابتدا به حساب شرکت واسط واریز می‌شود و سپس به حساب شما انتقال می‌یابد. در این حالت، شرکت واسط مبلغی را به‌عنوان کارمزد از شما دریافت می‌کند. این درگاه برای کسب‌وکارهای کوچک‌تر با تعداد تراکنش کمتر مناسب است. زرین پال نمونه‌ای از درگاه‌های واسط در این زمینه است.

دیدگاهتان را بنویسید