5 نکته ضروری در طراحی وب سایت خلاق که باید رعایت کنید!


1- هدف سایت خود را مشخص کنید

فرقی نمی کند طراحی وب سایتی که انجام می دهید برای شما باشد یا مشتری. در هر صورت، باید هدف یا اهدافی را که برای آن وب سایت را طراحی می کنید، مشخص کنید. مطمئن شوید که رقبای شما یا رقبای مشتریان شما ساکت نیستند. همچنین سایتی با طراحی خلاقانه و چشم نواز طراحی و می سازند که تجربه کاربری را برای افرادی که از آن سایت بازدید می کنند جذاب و لذت بخش می کند. این کار یکی از کارهایی است که باید ادامه یابد. زیرا باعث رشد سایت می شود.

اساساً 2 گروه از مشتریان طراحی وب سایت وجود دارد. گروه اول افرادی هستند که تصمیم به طراحی سایت جدید دارند و برای این کار به تخصص شما نیاز دارند. گروه دوم افرادی هستند که اهدافشان مشخص است، نام برند و محتوایی که در سایت بارگذاری می کنند و با کمک شما آماده پیاده سازی CMS هستند. گروه دوم که از قبل همه چیز را آماده کرده اند و فقط به یک سایت نیاز دارند. اما گروه اول باید اهداف تجاری را مشخص کنند. ضمناً دامنه سایت و صفحات وب مورد نظر باید مشخص و با انگیزه باشد.

یکی از سوالاتی که باید در مورد داشتن یک وب سایت خلاق بپرسید این است که چرا این وب سایت وجود دارد؟ به عنوان مثال شما یک سایت فروشگاهی طراحی می کنید و هدف از ایجاد این سایت ارائه محصولات در این فروشگاه اینترنتی است. سوال بعدی که باید بپرسید این است که هدف سایت شما چیست؟ در مثال سایت فروشگاهی هدف جذب کاربران و افزایش فروش است. اکنون که دلیل وب سایت خود را می دانید و می خواهید چه کاری برای شما انجام دهد، زمان آن رسیده است که روی چگونگی دستیابی به اهداف خود تمرکز کنید.

در تجارت آنلاین، جذب مشتری همه چیز نیست. بلکه نگه داشتن آنها در سایت بسیار مهم است. درست است که شما زمان زیادی را صرف طراحی وب سایت خلاقانه خود کرده اید. اما نباید فراموش کنید که سایت شما باید در اینترنت ارائه شود و زمانی که کاربر در اینترنت جستجو می کند، سایت شما باید جزو نتایجی باشد که نمایش داده می شود. برای اینکه صفحات مختلف سایت قابل مشاهده باشند، علاوه بر طراحی سایت خلاقانه، به فاکتوری به نام سئو نیز نیاز دارید.

دیدگاهتان را بنویسید