6 مرحله نه چندان ساده (بدون تعارف!) برای یادگیری سئو


احتمالا اولین سوالی که اینجا برای‌تان پیش می‌آید، این است که آیا می‌توانید سئو را به‌تنهایی یاد بگیرید یا نه؟ اگرچه زمانی که شخصی با‌تجربه شما را راهنمایی می‌کند، یادگیری هر چیزی آسان‌تر است، اما یادگیری سئو به‌تنهایی هم امکان‌پذیر است. پس تصمیم با خودتان است که تمام وقتتان را صرف یادگیری به‌صورت خودآموز کنید یا اینکه از یک متخصص یا مشاوره سئو برای فرایند یادگیری کمک بگیرید.

اگر تازه شروع به یادگیری کرده‌اید، اولین کاری که باید انجام دهید، “آموزش مبانی سئو” است. در مورد مفاهیم اصلی و زمینه‌هایی که بر سئو تاثیر می‌گذارند، بیاموزید؛ مفاهیمی مانند موتورهای جست‌و‌جو و نحوه کار آن‌ها، آلت‌تگ‌ها، عناوین، لینک داخلی و تاثیر آن‌ها بر رتبه‌بندی جست‌و‌جو، اینکه چه چیزی بر نتایج جست‌و‌جو تاثیر نمی‌گذارد، چگونه کلمات کلیدی مرتبط را با ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی شناسایی کنید، چگونه محتوای مرتبط را بهینه کنید، لینک‌سازی چیست و… به‌طور کلی، برای یادگیری سئو بهتر است چند کار زیر را انجام دهید:

  • منابع معتبر بخوانید.
  • تجربه عملی کسب کنید.
  • از آزمایش نترسید.
  • باید به‌اندازه کافی صبور باشید (سئو یک ماراتن است نه دوی سرعت!).

در پایان، این نکته را فراموش نکنید که زمان این یادگیری برای هر کسی متفاوت است و البته هیچ‌وقت هم تمام نمی‌شود! سئو همیشه در حال پیشرفت است. همیشه باید به یادگیری ادامه دهید و با آخرین به‌روزرسانی‌ها، آزمایش‌ها و یافته‌های سئو آشنا باشید.

دیدگاهتان را بنویسید