8 مورد از اشتباهات طراحی سایت که نباید مرتکب شویم!


قبول دارید که وب‌سایت شما، ویترینی مجازی برای فروشگاه یا سازمان شماست؟ سایتتان مکانی است که مشتریان بالقوه قبل از تصمیم‌گیری در مورد خرید محصولی خاص یا استفاده از خدماتتان، آن را بررسی می‌کنند. در واقع سایت، ابزاری برای بازاریابی آنلاین یک کسب‌وکار است. سایت اولین چیزی است که مردم هنگام جست‌وجوی نام سازمان یا فروشگاه‌ها، آن را می‌بینند. به همین دلیل هم باید از بروز هرگونه اشتباهی در طراحی سایتتان اجتناب کنید.

منطقی‌ترین حالت ممکن، این است که بخواهید یک سایت عالی و کاربرپسند طراحی کنید که بازدیدکنندگان را جذب و آن‌ها را مجبور به ماندن کند. متاسفانه بسیاری از مشاغل در طراحی وب سایت خود، دچار اشتباهاتی می‌شوند. اشتباهات طراحی سایت مانع به‌ثمر‌رسیدن تلاش‌های آن‌ها برای بازاریابی آنلاین و رشد در بستر مجازی می‌شوند. در طراحی یک سایت، باید تمام اجزا در نظر گرفته شوند و چیزی از قلم نیفتد. حدود 48 درصد از مردم، عنوان کرده‌اند که یک طراحی سایت موفق، می‌تواند تضمینی برای موفقیت یک کسب‌وکار به حساب بیاید.

یک سایت خوب، سایتی است که توجه و توانش را برای تمام صفحات بگذارد و مانند برندهای معروف پوشاک در دنیا، یک ویترین جذاب در کنار چیدمانی منحصربه‌فرد داشته باشد. سایت خوب از نظر کاربران، سایتی است که بتواند راحت با افراد ارتباط برقرار کند و آن‌ها به مشکل نخورند. قطعا این توقع کاربران، برحق است و کسی نمی‌تواند منکر آن شود! اشتباهات طراحی سایت ممکن است در هر مرحله از کار رخ دهند که این مورد، نشان‌دهنده آن است که بروز اتفاقات ناگوار اجتناب ناپذیر است.

هیچکس از عمد، اشتباه نخواهد کرد و اگر این اتفاق رخ می‌دهد، قطعا اصلی‌ترین عامل آن، ندانستن و ناآگاهی است. تعدادی از این اشتباهات برای اکثر طراحان سایت رخ می‌دهند و می‌توان گفت به‌نوعی اشتباهات رایجی هستند. قصد داریم در ادامه، چند مورد از این اشتباهات طراحی سایت را به شما بگوییم تا بتوانید از بروز آن‌ها جلوگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *