9 راه اصلی بهینه سازی سئو تصاویر سایت


حالا که در مورد اهمیت سئو تصاویر سایت آگاهی بیشتری دارید، بهتر است در مورد نحوه انتخاب عکس صحبت کنیم. اولین نکته‌ای که باید بدانید، این است که استفاده از عکس‌هایی که خودتان گرفته‌اید یا طراحی کرده‌اید، به‌نفع سایتتان است! در واقع استفاده از عکس‌های اورجینال نسبت به عکس‌های استوک، اولویت دارد. البته در صورتی که قصد دارید در صفحه درباره ما در سایتتان، عکس‌هایی از اعضای تیم منتشر کنید، حتما باید عکس واقعی آن‌ها باشد! استفاده از عکس‌های اورجینال به افزایش اعتبار سایت شما کمک می‌کند.

نکته دیگر، این است که تصویری که انتخاب می‌کنید، باید مربوط به محتوای متن شما باشد. اگر هدفتان از اضافه‌کردن عکس، فقط بهبود وضعیت سئو سایت باشد، در واقع دارید در مسیر برعکس این هدف حرکت می‌کنید! توصیه می‌کنیم تصویر اصلی مربوط به متن را در ابتدای متن استفاده کنید. اگر به سایت‌های مختلف سری بزنید، متوجه می‌شوید که بیشتر آن‌ها نیز بنر اصلی را در ابتدای متن قرار می‌دهند؛ چون این کار به‌نفع سایت است.

ممکن است شما کار خود را تازه شروع کرده باشید و تیمی برای طراحی عکس یا عکاسی نداشته باشید که اصلا اشکالی ندارد! می‌توانید از سایت‌هایی مانند Unsplash یا Pexel برای دانلود عکس استوک استفاده کنید. توصیه می‌کنیم که از نرم‌افزارهای ادیت عکس مانند Canva برای شخصی‌سازی عکس‌های استوک استفاده کنید. استفاده از این نرم‌افزار برای مبتدی‌های این حوزه نیز امکان‌پذیر است و نیاز به داشتن تخصص خاصی در ابتدای مسیر نیست.

یکی از انواع محتوای تصویری که به‌تازگی برای مخاطبان جذاب شده است، GIF است. استفاده از تعداد معقولی از GIF در مقاله، مشکلی ندارد؛ اما اگر بیش از اندازه از آن‌ها استفاده کنید، باعث می‌شود که تمرکز مخاطب هنگام مطالعه متن کاهش یابد و البته سرعت لود‌شدن صفحه نیز کاهش می‌یابد؛ پس خیلی هم درگیر ترندها نشوید!

دیدگاهتان را بنویسید