Firefly، هوش مصنوعی Adobe اکنون در دسترس است: آینده فتوشاپ؟ چیست، چگونه کار می کند و چگونه از آن استفاده کنید


ادوبی آزمایش آزمایشی خود را از آنچه که آینده هوش مصنوعی در دنیای تصاویر را نوید می دهد، راه اندازی کرد. این سیستم که با سایر برنامه های ارائه شده توسط این شرکت ادغام خواهد شد، به عنوان نوعی دستیار هوش مصنوعی عمل خواهد کرد. در حال حاضر، آزمایش رایگان به شما امکان می دهد تا از طریق تولید تصاویر از متن، و سایر عملکردهایی که توسعه یافته اند، پتانسیل این ابزار را کشف کنید. این امکان وجود دارد که انقلاب فایرفلای یک قبل و بعد را در روشی که تصویرگران از فتوشاپ برای خدمات شبکه های اجتماعی استفاده می کنند، نشان دهد.

Adobe Firefly چیست؟

Adobe Firefly سیستم هوش مصنوعی Adobe است که به دنبال جذب بازار تولید تصویر از طریق هوش مصنوعی است.. مانند سایر برنامه هایی که با آن رقابت می کند، مانند Dall-E، Midjourney، Stable، و غیره، این قابلیت را دارد که یک تصویر اصلی از یک “اعلام” یا متنی تولید کند که در آن کاربر توصیف می کند که تصویر خود می خواهد چه چیزی باشد. تصویر شامل.

اگرچه از این منظر تفاوتی با سایر شرکت ها ندارد، ویژگی Firefly این است که به عنوان بخشی از Adobe، قصد شرکت این است که این سیستم را به طور کامل در برنامه های مختلف خود ادغام کند: Photoshop، Illustrator، Creative Cloud و غیره.. انقلاب این است که شما می توانید با تصویر ایجاد شده تعامل کنید تا به اصلاح ادامه دهید تا زمانی که به آنچه می خواهید برسید. اما در حال حاضر این ویژگی فقط در فتوشاپ ادغام شده است، اما انتظارات بالاست.

البته، Adobe Firefly را از طریق یک صفحه وب، به عنوان آزمایش، راه اندازی کرد تا عموم مردم بتوانند با این ابزار آشنا شوند (و بتوانند در نتیجه تعامل بازخورد دریافت کنند). از طریق وب‌سایت آن و از طریق یک آزمایش رایگان، هر کسی می‌تواند از هوش مصنوعی بدون نیاز به Adobe’s Creative Suite استفاده کند که به آنها اجازه می‌دهد محدودیت‌ها و قابلیت‌های Firefly را آزمایش کنند..

فایرفلای چه تفاوتی با سایر هوش مصنوعی دارد؟

یک جزئیات، یک ویژگی وجود دارد که Firefly را از مسابقات ذکر شده در بالا متمایز می کند: تمام تصاویری که با آنها هوش مصنوعی را آموزش داده اند، تصاویری با استفاده رایگان از کپی رایت هستند. این لزوماً به این معنا نیست که آنها تصاویری رایگان برای عموم مردم بودند، بلکه به این معناست که آنها تصاویری بودند که Adobe قبلاً حقوق آنها را داشت. موضوع این است که این شرکت چندین سال است که در برنامه های طراحی تخصص دارد، بنابراین بانک تصاویر آن که حقوق استفاده رایگان برای آنها دارند واقعاً گسترده است.

یکی از بارزترین پیامدهای این رویکرد این است که برخی از “تغیرات” تصویر را به دلخواه بازتولید نمی کنند. با مسائل مادی یا عینی این اتفاق نمی افتد. این امر عمدتاً هنگام تلاش برای تقلید یا سرقت ادبی از تصاویر هنرمندان دیگر، یا بازسازی برخی از شخصیت‌های عمومی یا آرم‌های شرکت‌های دیگر رخ می‌دهد. این عملکرد، که ممکن است پیشینی مضر به نظر برسد، شاید تفاوت بزرگی با سایر سیستم‌های هوش مصنوعی باشد و بدون شک پیشنهاد تمایز Adobe از جنبه اخلاقی است: آنها می‌گویند: «ما به کسی سرقت ادبی نمی‌کنیم».

نه تنها این، بلکه سیستم نتایجی را که مضر می داند نیز حذف می کند. برخی از اصطلاحات سانسور می شوند (مانند شکنجه، رنج، مسائل مربوط به صریحاً جنسی و غیره) و هنگامی که هوش مصنوعی آنها را شناسایی می کند، یک پیام خطایی برمی گرداند که به کاربر هشدار می دهد که تصاویر را نمی توان ایجاد کرد. باز هم، محدودیت قابل توجه دیگری برای هوش مصنوعی، اما محدودیتی که بدون شک قصد این شرکت را برای حرکت مسئولانه به جلو نشان می دهد. درست است، نقاشی‌هایی وجود دارد که نمی‌توانیم آن‌ها را بسازیم، اما این توابع به کودک اجازه می‌دهد تا نحوه استفاده از هوش مصنوعی را بدون ترس از اینکه اگر به او اجازه دهیم بدون نظارت با هوش مصنوعی تعامل کند، چه اتفاقی می‌افتد را آموزش دهد. آیا جرات دارید یک پسر 12 ساله را با Midjourney تنها بگذارید؟

هوش مصنوعی Firefly چگونه کار می کند؟

رابط کاربری واقعا ساده است که یکی از مزایای بزرگ آن است. در حال حاضر دارای چهار ابزار ممکن است:

متن به تصویر

این عملکرد مشابه سایر هوش مصنوعی ها است، اما دارای جزئیات قابل توجهی ستونی است که در آن می توانید یک سری افکت، سبک و نوع نور و غیره را انتخاب کنید. این گزینه ها تغییرات قابل توجهی در تصویر تولید شده ایجاد می کنند. درست است، این گزینه‌ها را می‌توان در هر تصویرگر هوش مصنوعی «پیشنهاد» کرد، اما این واقعیت که به روشی ساده در رابط کاربری گنجانده شده‌اند، به کاربرانی که تجربه کمتری در دنیای هوش مصنوعی یا طراحی دارند، می‌توانند تصاویر را ایجاد کنند. آنها موثرتر می خواهند.

پر مولد

یکی از نوآوری های این سیستم که شاید پیشنهاد نوآورانه Firefly باشد این است که با داشتن ابزارهای سنتی Adobe نه تنها به شما امکان ایجاد تصاویر را می دهد، بلکه به شما امکان ویرایش آن ها و ایجاد تغییراتی را می دهد که توسط مصنوعی انجام می شود. هوش سال‌هاست که فتوشاپ سیستم‌هایی را طراحی می‌کند که امکان شناسایی اشیاء مختلف (به میزان کم یا زیاد)، به منظور متمایز کردن آنها از دیگران و سرعت بخشیدن به فرآیندهای ویرایش را فراهم می‌کند. عصای جادویی (همانطور که در ادوبی نامیده می شود) به نظر می رسد به بالاترین نقطه خود رسیده است، زیرا اکنون به طور خودکار امکان تشخیص آنچه در جلوی یک تصویر و آنچه در پشت آن است را می دهد..

این ابزار در Generative Fill ادغام شده است که به شما امکان می دهد شی اصلی یک تصویر را شناسایی کرده و آن را از پس زمینه متمایز کنید تا بعداً یک پس زمینه جدید با هوش مصنوعی ایجاد کنید. این کار را هم در آثاری که قبلاً با هوش مصنوعی ساخته‌ایم و هم در تصاویری که از رایانه خود آپلود می‌کنیم قابل انجام است. اگر روش تشخیص خودکار دقیقاً ناحیه مورد نظر ما را انتخاب نکند، امکان تعیین محدوده منطقه ای را که می خواهیم به صورت دستی تغییر دهیم نیز وجود دارد. دیگر بهانه ای برای نداشتن آن عکس در ساحل در شبکه ها در تابستان وجود ندارد، حتی اگر مجبور بودید در شهر کار کنید و نتوانستید روی شن ها قدم بگذارید..

جلوه های متن

این تابع به شما این امکان را می دهد که یک متن با الگوی تولید شده از هر چیزی که می خواهید ایجاد کنید. به طور خاص، متنی را که می‌خواهیم قرار می‌دهیم، نشان می‌دهیم که می‌خواهیم بالشتک چه چیزی داشته باشد، سبک را انتخاب می‌کنیم و هوش مصنوعی بقیه کارها را انجام می‌دهد. تا کنون فونت های موجود برای پیش انتخاب کمیاب بوده و در شبکه ها به دلیل عدم زیبایی شناسی که ارائه کرده اند، انتقاداتی به آن ها وارد شده است. با این حال، واضح است که این شرکت به گسترش پایه فونت های موجود ادامه خواهد داد، اما سیاست آن در مورد استفاده از موادی که مجوزی برای آنها ندارد، کاملاً سختگیرانه است و به طور خلاصه، نقطه قوت آن است.

Recoloreo Vectorial (“رنگ‌آمیزی مولد”)

به عنوان بخشی از ابزاری که هدف آن بهبود تجربه کاربری Illustrator است، رنگ‌آمیزی مجدد برداری به شما امکان می‌دهد پالت رنگ یک تصویر را برای اعمال سبک‌های مختلف تغییر دهید.. نکته جالب این است که به شما امکان می دهد سبک های جدیدی را از یک متن تولید کنید، به این معنی که می توانید یک پالت رنگی را از یک مفهوم ایجاد کنید.

چگونه از Firefly برای تولید تصاویر استفاده کنیم؟

دسترسی به Firefly در حال حاضر رایگان است و شروع استفاده از این ابزار واقعاً آسان است. تنها شرط لازم این است که با یک Adobe ID در سیستم ثبت نام کنید. کسانی که این شناسه را ندارند می توانند در کمتر از یک دقیقه یکی بسازند، این شناسه کاملاً رایگان است و به هیچ نوع اشتراکی نیاز ندارند. پس از داشتن شناسه Adobe، از صفحه Firefly می توانید تمام عملیات مورد نظر خود را بدون محدودیت انجام دهید. هنگام بارگیری تصاویر، Adobe یک واترمارک در یک طرف تصویر قرار می دهد و درخواست می کند که در صورت انتشار، با علامت مذکور انجام شود، از جمله دلایل دیگر برای درک اینکه تصویر با هوش مصنوعی تولید شده است.

آیا Firefly می تواند هوش مصنوعی آینده باشد؟

واضح است که محدودیت‌های خود تحمیلی، همراه با این واقعیت که این هوش مصنوعی کمی دیرتر از رقبای خود منتشر شد، به این معنی بود که Firefly صدایی مانند سایر محصولات مشابه ایجاد نکرد. با این حال، واضح است که Adobe روی بلند مدت شرط بندی می کند.

از یک سو به عنوان گزینه ای مسئولانه معرفی می شود که می توان از آن به صورت آموزشی استفاده کرد و به دنبال آن است که در کانون اختلاف نظر قرار نگیرد. از سوی دیگر، ادغام آن با مجموعه Adobe، زمانی که موثر واقع شود، امکان استفاده از یک سری موارد را فراهم می کند که دیگران در حال حاضر ارائه نمی کنند. آیا ادغام برای تبدیل شدن آن به هوش مصنوعی تصویربرداری در آینده کافی است؟ آیا مایلیم بپذیریم که تعداد زیادی از اقلامی که درخواست می کنیم به دلیل قصد مسئولیت آنها قابل تکثیر نباشند؟

واضح است که باید منتظر تکمیل ادغام باشیم. احساس این است که پتانسیل آن بسیار زیاد است، اما هنوز راه زیادی در پیش دارد.

آخرین پست های آندرس رمون (همه را ببین)

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

نظر شما در مورد این پست چیست؟


0
/
5


میانگین:
5


رتبه بندی ها:
6

ارزیابی شما:

دیدگاهتان را بنویسید