Kling AI برای تبدیل متن به ویدیو معرفی شد


شرکت چینی Kuaishou از مدل Kling AI رونمایی کرده است که می تواند با دریافت دستورات متنی ویدیوهایی تا دو دقیقه با وضوح 1080p ایجاد کند.

این شرکت همچنین دارای یک برنامه اشتراک گذاری ویدیوی کوتاه در چین است. همانطور که مشخص است، Kling AI یک سرویس تبدیل متن به ویدئو است، درست مانند مدل Sora AI که توسط OpenAI توسعه یافته است. این نوآوری که اکنون در مرحله آزمایشی قرار دارد نشان از تلاش شرکت های فناوری چینی برای پیشرفت در حوزه هوش مصنوعی و رقابت با شرکت های آمریکایی دارد.

بر اساس گزارش یک خبرگزاری چینی، هوش مصنوعی Kling قادر است با دریافت متن، ویدئوهایی تا دو دقیقه با وضوح 1080p ایجاد کند. Kuaishou همچنین اعلام کرد که مدل آنها می تواند فیزیک دنیای واقعی را با پردازش درخواست های کاربران و حتی ایجاد صحنه های تخیلی با استفاده از دستورات متنی شبیه سازی کند.

این مدل مانند Sora AI از مدل مبدل انتشار برای تولید ویدئو استفاده می کند. البته شرکت Kuaishou قبلا یک مدل زبان بزرگ برای تولید تصاویر از متن به نام KwaiYii معرفی کرده است. شایان ذکر است که شرکت های بزرگ فناوری پیشرفت قابل توجهی در توسعه مدل های هوش مصنوعی با قابلیت تولید ویدئو از متن داشته اند که قادر به تولید نتایج بسیار واقعی هستند.

انتظار می رود هوش مصنوعی Kling با مدل هوش مصنوعی Sora که هنوز منتشر نشده است، رقابت کند. هوش مصنوعی Sora در فوریه 2024 معرفی شد و قادر به ایجاد ویدیوهای حداکثر یک دقیقه ای بر اساس درخواست کاربران است. البته شرکت OpenAI سپس ادعا کرد که هوش مصنوعی سورا علاوه بر درک خواسته های کاربر، فیزیکی بودن او را در دنیای واقعی نیز تشخیص می دهد.